Prosiaczki
Grono przyjaciół Kubusia Puchatka stale się powiększa. W roli przedszkolaków zadebiutowały, w ostatnich dniach, dzieci 3-letnie! Jak każda grupa, również i ta zyskała uroczą nazwę- "Prosiaczki".
Chociaż rozstać się z rodzicami i opiekunami nie było łatwo, maluchy odważnie wkroczyły na przedszkolną salę. Zapoznały się z koleżankami i kolegami, a także z każdym dniem coraz śmielej uczestniczyły we wspólnych zabawach. W progu, z uśmiechem, witały je wszystkie panie i pracownicy przedszkola.
Podczas pierwszego tygodnia dzieci poznały już piosenki i tańce grupowe. Chętnie tworzyły prace plastyczne. Sprawdzały, ile paluszków mają ich rączki w trakcie zabaw matematycznych. A także nauczyły się przywitania w języku angielskim.
Nie obce były im również liczne zabawki. "Prosiaczki" ochoczo testowały różne rodzaje klocków, domki dla lalek i świnki Peppy, tor dla pociągów, gotowały także potrawy w kuchence.
 Maluchy rozsmakowały się również w przedszkolnych potrawach, stworzonych przez panie kuchareczki. Wszystkie dania znikały w mgnieniu oka! A gdy brzuszki były już pełne, a wrażenia nieco opadły, 3-latki odpoczywały wspólnie na leżaczkach...

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

„Wakacje, wakacje” – zabawa ożywiająca. Swobodne maszerowanie . Na hasło: Wakacje! dziecko  skacze.

„Morze, góry” – zabawa bieżna. Swobodne poruszanie się  Na hasło N.: W góry! Dziecko naśladuje marsz po górach lub wspinaczkę – wysoko unosząc kolana i wyciągając ręce w górę. Na hasło: Nad morze! Naśladuje  ruchy pływania.

„Skok przez rzeczkę” – zabawa skoczna. Np. ze skakanki układamy dwie równoległe linie w odległości 0,5m od siebie. Linie te mają imitować dwa brzegi rzeki. Dziecko ustawia się na jednym brzegu rzeki i przeskakuje przez rzekę, starając się nie nadepnąć na skakankę „Jedziemy na wakacje” – zabawa uspokajająca. Dziecko siedzi wygodnie i  opowiada, co ze sobą zabierze na wakacje.

„Kolory” – zabawa zręcznościowa. Dziecko stoi, a osoba dorosła rzuca piłkę do dziecka, wypowiadając nazwę koloru – zadaniem dziecka jest złapać piłkę na wszystkie kolory, oprócz żółtego. Jak nie złapie piłki, kiedy usłyszy nazwę koloru inną niż żółty, bądź złapie na żółty – oddaje fant i musi go wykupić, śpiewając piosenkę. Osoba dorosła zmienia nazwę niedozwolonego koloru.

„Bezpieczne wakacje” - karta pracy KP 36 – ocena sytuacji – zachowania pozytywne i negatywne

Zachęcamy do obejrzenia „Bajki w bezpieczne wakacje”

„Pociąg krasnoludków” – śpiewanie piosenki

Bajkoterapia – czytanie dziecku bajki