Dzieci poznały rytm dnia na wsi i zaprzyjaźniły się z kozami. Podczas tego spotkania była możliwość zobaczenia  kucyków, bażantów, kur wiodących spokojne życie w  gospodarstwie, a także głaskania miękkiego futerka koźląt, jak również samodzielnego doju kóz.

Niedawno nasze przedszkole odwiedziło Studio Teatralne z Leszna i wystawiło dla dzieci przedstawienie pt. "Jak Dyzio zgubił zdrówko?" Aktorzy w bardzo zabawny sposób przenieśli dzieci do świata przygód małego chłopca o imieniu Dyzio, a dzieci dowiedziały się, jak dbać o zdrowie.

Z tej okazji dzieci uczestniczyły w warsztatach mydlarskich. Małe noski musiały rozpoznać różne zapachy, co się okazało nie lada wyzwaniem, dzieci zrobiły kolorowe mydełka i było dużo kreatywnej zabawy.

Przyroda, nauka i dużo zabawy czyli Kubusie założyły w sali kącik przyrodniczy.