Witam Was Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!
Przed nami ostatni tydzień maja i dwa bardzo ważne dni!Wtorek i niedziela.
We wtorek 26 maja swoje święto mają wszystkie mamy na całym świecie!
Mamy troszczą się o Was,przygotowują posiłki,kupują ubrania,bawią się z Wami,rozmawiają,prowadzą do lekarza,dają lekarstwa,pomagają w różnych sytuacjach,po prostu KOCHAJĄ WAS!i chcą dla Was jak najlepiej.
Zgadza się?
Czy pamiętacie o tym?Myślę,że tak.Przecież kochacie swoje mamy.Bądźcie dla Nich dobrzy,nie sprawiajcie Im przykrości,nie tylko w tym świątecznym dniu,ale zawsze.Dobrze?
A tata?Tata jest tak samo ważny jak mama.Dzień Taty obchodzimy 23 czerwca.Tata może mieć dużo ważnych zajęć,zdarza się,że nie ma dla Was czasu,ale pamiętajcie,że kocha Was tak samo jak mama.Rodzice są najbliższymi osobami!
A w następną niedzielę przypada święto Zesłania Ducha Świętego nazywane też Zielone Świątki.
Co to za święto?
To pamiątka wydarzenia,które miało miejsce 50 dni po Wielkanocy.Wtedy na zebranych w sali zwanej Wieczernikiem Apostołów i Maryję zstąpił Duch Święty pod postacią płomieni.Apostołowie zaczęli przemawiać w różnych językach i otrzymali dary Ducha Świętego.Pamiętacie kim byli Apostołowie?To pierwsi uczniowie Jezusa,Jego przyjaciele.
A teraz zadania:
6 - latki poproszę o pokolorowanie i wycięcie laurki dla rodziców na stronie 109
Na stronie 92 odszukajcie wśród wycinanek puzzle i przyklejcie w kratkach.Powstanie scena zesłania Ducha Świętego na apostołów i Maryję.
Na stronie 93 odszukajcie 10 różnic i pokolorujcie wesołą scenę
5 - latki na stronie 92 połączą kropki i powstanie napis,wkleją kwiaty i dokończą kolorować rysunek,a na stronie 93 połączcie pasujące obrazki w pary i pokolorujcie według wzoru kolorów.
Przesyłam Wam tematyczne kolorowanki do wyboru:z mamą,tatą,bukiety kwiatów i zesłanie Ducha Świętego.
Wszystkie dzieci,nie tylko te,które nie mają podręczników mogą wykonać piękne laurki dla swoich rodziców.
Pamiętajcie o codziennej krótkiej modlitwie,pozdrawiam serdecznie.Trzymajcie się zdrowo!Z Panem Bogiem.
,,Matka Boska jest naszą Matką''
Bądź pozdrowiona Matko Jezusowa
najmilsza ze wszystkich matek.
I strzeż, jak kiedyś małego Jezusa
serduszka polskich dziatek.