Religia
Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice witam Was serdecznie!

Przed nami Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne, bardzo ważny i szczególny czas, dla wszystkich wierzących w Jezusa.
Chcę krótko przedstawić co wydarzyło się w ciągu tych kilku dni.Pamiętacie na pewno, że Jezus w Niedzielę Palmową przyjechał do słynnego miasta Jerozolima ( była tam ogromna świątynia, w której kiedyś Jezus się zgubił) i przez pierwsze 3 dni- Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielki Środę rozmawiał z ludźmi i nauczał.
Wielki Czwartek to dzień w którym Jezus po raz ostatni spotkał się ze swoimi uczniami Apostołami (pamiętacie, że tak nazywamy pierwszych uczniów Jezusa} na uroczystej kolacji, którą nazywamy Ostatnia Wieczerza.Każda Msza św. jest pamiątką tego wydarzenia.
W Wielki Piątek Jezus został skazany na śmierć.Drogę, którą szedł Jezus niosąc krzyż nazywamy drogą krzyżową.Jezus wziął krzyż na swoje ramiona, by odkupić nasze grzechy.Źli ludzie bili i popychali Go, prowadząc na szczyt góry o nazwie Golgota.Jezus umarł na krzyżu, a ciało zostało złożone do grobu w skalnej grocie.Wejście było zasłonięte ogromnym głazem.
.W Wielką Sobotę przychodzimy do kościoła, aby pomodlić się przy grobie Jezusa i przynosimy ze sobą koszyczki z potrawami, które poświęci ksiądz.W tym roku raczej nie pójdziemy z koszykami do kościoła, ale czy powinniśmy je przygotować?Oczywiście, w Waszych domach poświęci je ktoś z dorosłych.A co powinno znaleźć się w koszykach?Kto nie pamięta temu przypominam:chleb znak Chrystusa, jajka to nowe życie,sól i pieprz symbole nieśmiertelności, wędlina i kiełbasa znak dobrobytu, babka wielkanocna oznacza doskonałość a chrzan pokonanie męki przez Zbawiciela.Na pewno pamiętacie że znakiem Jezusa - Baranka Bożego jest baranek.Może być z masła,czekolady,cukru,ciasta lub figurka.Myślę, że pomalujecie bardzo  kolorowo pisanki przygotujecie piękne wielkanocne koszyki a ktoś w domu Wam troszeczkę pomoże.
I najważniejsza wiadomość:Kiedy Jezus zmartwychwstał?
stało się to w nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania dlatego nazwa Świąt WIELKANOC.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie ! 
W tym roku święta są wyjątkowe, powinniśmy spędzić je w domach, przypomnijcie o tym dorosłym!
Pokolorujcie obrazki oczywiście jeżeli można je w domu wydrukować, albo narysujcie koszyczki wielkanocne na kartkach.za
Jeżeli zabraliście do domu podręczniki to 5 latki mogą wykonać zadania na stronach 76 - 83
6 - latki od strony 74 do 81.
Kochani życzę Wam i Waszym Rodzinom zdrowych,spokojnych i mimo wszystko radosnych Świąt Wielkanocnych i dla wszystkich dzieci bogatych prezentów od zajączka!
Pozdrawiam serdecznie!

Karty pracy