W grudniu i styczniu grupa ,,Kubusie” zrealizowała kolejną część projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem czterolatki wraz ze swoim przyjaciele misiem Kudłatkiem odbyły Kulinarne Warsztaty. Dzieci odwiedziły przedszkolną kuchnię i zapoznały się z jej wyposażeniem. Mogły zobaczyć na czym polega praca naszych pań kucharek.
Przedszkolaki zapoznały się z książkami kucharskimi, dowiedziały się czym, jest przepis kulinarny i jak z niego korzystać. Efektem końcowym zajęć było stworzenie wspólnej książki kucharskiej grupy ,,Kubusiów” pt. ,,Coś smacznego i zdrowego - przepisy dla każdego”.
Szukaliśmy również potraw, które można spotkać w literaturze. Oczywiście najbardziej smakowite okazały się pierniczki, które można spotkać w bajce ,,Jaś i Małgosia”. Dlatego postanowiliśmy je upiec. Czterolatki z wielkim zaangażowaniem zajęły się wykrawaniem ciasteczek. Po upieczeniu pachnących przysmaków odbyła się oczywiście degustacja. To był bardzo smakowity dzień.