Od kilku lat, staramy się zachęcić, szczególnie lokalną społeczność, nie tylko do udziału w obchodach 11 listopada, ale także do podjęcia przygotowań do wspólnego świętowania. W tym roku stawiamy na symbol w postaci rogali origami. W krótkim filmie prezentujemy jak wykonać je własnoręcznie z papieru oraz pokazujemy, jak powstają te w cukierniach. (https://youtu.be/97hPh1hKiKA)
Dlaczego rogale? Poza słodkim i tradycyjnym elementem Święta Niepodległości, kojarzą się nam one jako symbol zachęcający do dobroczynności. Akcje #podzielsie i #rogale przewodniczą zatem tegorocznemu przedsięwzięciu.
Zapewne spora część uczennic i uczniów z Państwa placówek w dzień poprzedzający 11 listopada wspólnie stanie do przedszkolnych i szkolnych apelów, w trakcie których odśpiewacie hymn. Zachęcamy, aby zaprosić uczennice i uczniów do wykonania wcześniej rogali: czy to tych z origami, ale i tych do spożycia. Zapewne zostaną wykonane wówczas zdjęcia, które jeśli tylko uznacie Państwo za stosowne zachęcamy do umieszczenia na Waszych profilach z oznaczeniem #podzielsie i #rogale
(https://fb.me/e/2TAK6631N) (https://youtu.be/97hPh1hKiKA)