Witam Was Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!
Dzisiaj chcę przypomnieć,że we wtorek jest Dzień Taty.
O tym,jak ważny jest tata w domu wspominałam przy okazji omawiania Dnia Mamy.Dziś małe przypomnienie.
Tata to bardzo ważna postać w życiu dziecka.Tata jest tak samo ważny jak mama.
Często tatę - ojca nazywa się głową rodziny.Dlaczego?
Ponieważ ma zapewnić rodzinie byt i poczucie bezpieczeństwa,ale w dzisiejszych czasach tata bierze też udział w codziennym wychowaniu swojego dziecka,jest towarzyszem zabaw,opiekunem,przyjacielem na dobre i złe.
Czy u Was tak jest?Pomyślcie.
Słynny angielski twórca William Szekspir tak powiedział o ojcach:
,, Mądry ojciec to taki,który zna własne dziecko''.
Złóżcie życzenia swoim tatusiom.Zróbcie laurkę,albo jakiś ładny rysunek.Porozmawiajcie z tatą na temat Jego pracy.
Czy wiecie,gdzie tata pracuje?Pokażcie swoje prace i wykonane zadania w podręcznikach.
I krótki wierszyk dla taty:
Tato -  tato co Ci dam,
jedno serce,które mam,
a w tym sercu róży kwiat,
żyj nam tato! żyj 100 lat!
Zbliżają się wakacje,wspaniały dla Was czas odpoczynku,radości,wesołej zabawy.
Miejmy nadzieję,że w tym roku pomimo pewnych trudności i ograniczeń- będzie to dobry czas.
Oczywiście w czasie wakacji pamiętamy o Panu Bogu i modlitwie.
Myślę,że będzie bardzo dobrze jeśli dziś pomodlicie się za swoich rodziców wymieniając Ich imiona.
W podręcznikach 5 - latki wykonają zadania na stronach 96 - 97.Narysujcie swojego tatę w ramce,a na drugiej stronie narysujcie to czym tata się zajmuje w domu lub pracy.
6 - latki i dzieci bez podręczników poproszę o narysowanie swojego taty na kartce.
Pozdrawiam serdecznie,trzymajcie się cały czas zdrowo i wesoło!
Z Panem Bogiem!