Kochani!Dzisiaj jest Dzień Dziecka!
Z tej okazji chcę Wam życzyć:
samych uśmiechów,
wesołej zabawy,
dużo radości,
wspaniałego nastroju,
dobrego zdrowia,
pięknej pogody,
spełnienia wszystkich marzeń
i żebyście byli wielkim szczęściem i pociechą dla rodziców!
A teraz krótka piosenka o małym Jezusie:
Gdy Pan Jezus był malutki,nigdy nie próżnował,
z Matką Bożą i Józefem ochoczo pracował.
To piłował,to heblował,to wełenkę zwijał.
Nosił wodę,zmiatał wióry i gwoździe przybijał.
Myślę,że pamiętacie tą piosenkę i będziecie umieli wykonać odpowiednie gesty przy śpiewaniu.
Czasem zapominamy o tym,że Jezus też kiedyś był dzieckiem.Pamiętacie,że mieszkał z Maryją i Józefem w miasteczku Nazaret.i miał swoje obowiązki.Dużo pomagał - Maryi w pracach domowych a Józefowi w stolarce.Św. Józef był stolarzem wykonywał i naprawiał różne rzeczy z drewna, na przykład meble.Jezus na pewno dużo czasu spędzał na powietrzu i na pewno się bawił.W dawnych czasach dzieci też miały zabawki.Czasem bardzo piękne:klocki,lalki,różne figurki.
Kochani,jeszcze krótko o wczorajszym święcie.Ostatnio wspominałam o tym dniu,ale przypomnę.
Wczoraj była niedziela Zesłania Ducha Świętego.
Bóg dał Ducha Świętego ,aby pomagał ludziom w odnajdywaniu prawdy o Jezusie,obdarzał mądrością.
Jeżeli mamy jakąś trudną sytuację,problem do rozwiązania i nie wiemy jaką podjąć decyzję,to powinniśmy pomodlić się do Ducha Świętego o dar mądrości.Znakami Ducha Świętego są:biała gołębica,płomień i wiatr.
Bóg kocha wszystkich ludzi i każdy z nas jest dzieckiem bożym.
5 - latki mogą wykonać zadania na stronach 94 - 95.
Trzeba kredką przejść labirynt,w którym przedstawiono ważne chwile z życia każdego dziecka,a w koszyku narysować ulubioną zabawkę.
6 - latki na stronie 113
poproszę o pokolorowanie rysunków z dobrymi zachowaniami dzieci a skreślenie złego zachowania i też narysujcie swoją ulubioną zabawkę lub kilka zabawek.
Na koniec krótka modlitwa:
Powiem co dzień rano:dziękuję Ci,Panie,Za nowy dzień z Tobą i Twoje czuwanie!
Za wszystko co dobre Bogu podziękuję,bo bardzo Go kocham i bardzo szanuję!
Jeszcze raz życzę Wam wspaniałego Dnia Dziecka,bawcie się ładnie,niech to będzie bardzo miły czas i bądźcie grzeczni.
Pozdrawiam serdecznie!Trzymajcie się zdrowo!Z Panem Bogiem!