Religia
Witam Was Dzieci i Drodzy Rodzice!
Kochani, rozpoczął się bardzo piękny i ważny miesiąc dla naszego kraju - Maj. Żyjemy w Polsce i właśnie w pierwszych dniach Maja obchodzimy święta związane z naszą ojczyzną. Jakie?Niektórzy z Was może już wiedzą.
2 Maja to Święto  Flagi - jak wygląda polska flaga? Myślę, że dokładnie wiecie: jest biało - czerwona
3 Maja obchodziliśmy Święto Konstytucji, czyli bardzo ważnego dokumentu dotyczącego naszego kraju i jego mieszkańców.
Polska konstytucja była drugim takim dokumentem na świecie. Pierwsza była konstytucja amerykańska. 
Dzień 3 Maja to również Święto Matki Bożej Królowej Polski.Zostało ustanowione, aby wyrazić wiarę Polaków w szczególną opiekę Bożą, której doświadczają za pośrednictwem Maryi. Maryja troszczy się o nas i pomaga. 
W klasztorze w Częstochowie znajduje się cudowny obraz Matki Bożej Królowej Polski.Może w Waszym domu jest taki obraz - wizerunek Matki Bożej ? Zapytajcie rodziców, albo dziadków. A może byliście kiedyś w Częstochowie?
W Maju odprawiane są też piękne nabożeństwa poświęcone Matce Bożej - to nabożeństwa Majowe. Przez wielu ludzi Maj jest uważany za najpiękniejszy miesiąc w roku. A co Wy o tym myślicie? Lubicie Maj ? Ja bardzo lubię. Jest piękny.
Dzieci, które mają podręczniki poproszę o wykonanie zadań:
5 - latki na stronach 90 - 91
90 - przyklejcie kapliczkę z Matką Bożą, 
91 - wytniecie wycinankę z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej nr 44 i przykleicie w środku kapliczki, całość pokolorujcie
6 - latki na stronach 108 - 109
108 - pokolorujecie obrazek ludzi idących do sanktuarium w Częstochowie
109 - dorysujcie i pokolorujcie kwiaty w ramce obrazu Matki Bożej. Na razie nie kolorujcie laurki.
Dzieci, które nie mają podręczników poproszę o narysowanie lub namalowanie farbami pięknych kwiatów dla Maryi. 
Może to  być łąka pełna kwiatów, albo bukiet. Narysujcie tak jak chcecie. Przesyłam też kolorowanki, do wyboru.
Pamiętajcie, że wszystkie rysunki, które wykonujecie w domu potem przyniesiecie do przedszkola. Będziemy je oglądać.
Pozdrawiam serdecznie trzymajcie się ciepło! Z Panem Bogiem!