Religia
Witam Dzieci i Drodzy Rodzice!
Dzisiaj chciałam powiedzieć trochę o tym czym jest - wspólnota. Może jest to dla Was nowe słowo.
To pewna grupa osób, które się spotykają i mają wspólne cele.Czy my tworzymy jakieś wspólnoty? Tak, na przykład w naszych domach, rodzinach, ale bardzo ważną wspólnotę tworzymy w kościele.Pamiętacie? kościół to Dom Boga, Bóg bardzo się cieszy, kiedy odwiedzamy Go w Jego domu.I właśnie, w kościele tworzymy razem z innymi ludźmi pewną wspólnotę.Jaką? PARAFIĘ czyli wspólnotę chrześcijan,ludzi, którzy wierzą w Jezusa i spotykają się w jednym kościele.
6 latki podręcznikach mają bardzo pięknie napisany dzisiejszy temat: ,, DOBRY JEZUS ŻYJE Z NAMI, WE WSPÓLNOCIE GO SPOTYKAMY'' i rysunek, na którym Jezus trzyma dzieci za ręce i stoi z nimi w kole. Jeżeli macie w domu książki, to zadanie polega na dorysowaniu siebie wśród dzieci zgromadzonych przy Jezusie.Na kolejnej stronie jest zadanie z literami w zdaniu:
Alleluja, Jezus jest wśród nas - tu trzeba pięknie ozdobić szlaczkami i wzorkami napis ALLELUJA i połączyć kropki.
5 latki mają w swoich podręcznikach przedstawioną wspólnotę dzieci, które należą do SCHOLI parafialnej czyli takiego chóru dziecięcego w kościele. Dzieci należące do tego chóru śpiewają pieśni podczas mszy świętych, spotykają się także ze sobą na próbach.Wasze zadanie przy tym temacie to pokolorowanie muzycznej ramki i połączenie instrumentów z cieniem.
Przypominam o codziennej krótkiej modlitwie, myślę, że od czasu do czasu śpiewacie i tańczycie przy piosenkach o Jezusie.
Zadania dla 6 - latków są na stronach 84 - 85
a dla 5 - latków to strony 102 - 103
Dzieci, które nie mają w domu podręczników poproszę o wykonanie zadań: 6 - latki postarają się wykonać napis:
ALLELUJA, JEZUS JEST WŚRÓD NAS i pięknie go ozdobić, a 5 - latki mogą poszukać swoje zdjęcie, najlepiej z jakiegoś występu w przedszkolu i wykonają do niego zdjęcie.Zadania chyba nie są trudne.
Pozdrawiam serdecznie.Trzymajcie się i bądźcie grzeczni.
Z Panem Bogiem.