Religia
Witam Kochane Dzieci i Drodzy Rodzice!
Myślę, że pomagaliście w świątecznych przygotowaniach, dobrze i spokojnie spędziliście Święta Wielkanocne w domach z najbliższymi, a zajączki przyniosły Wam piękne prezenty. Jeżeli tak było to bardzo się cieszę.
Dzisiaj chciałam tylko przypomnieć Wam, że właśnie  Wielkanoc to najważniejsze Święta. Trzeba o tym pamiętać.
Obchodzimy Je, ponieważ Jezus Zmartwychwstał, pokonał zło, pokonał złych ludzi, pokazał, że Bóg nas kocha. Powinniśmy się cieszyć, chociaż wiem że teraz, kiedy jesteśmy zamknięci w domach nie jest to łatwe. Mnie też nie jest lekko, ale dzieci na pewno dają sobie radę lepiej.
Pamiętam, że bardzo lubicie piosenki ,, Hip, hip, hurra, Alleluja'' i ,, Bóg nie umarł, Jezus żyje ''możecie włączyć je na komputerze - ktoś dorosły pomoże, to piosenki idealne na ten czas! Pamiętajcie, KTO ŚPIEWA, TEN MODLI SIĘ PODWÓJNIE! Zachęcam Was do śpiewania! Przy śpiewaniu piosenek wykonujemy odpowiednie gesty, ruszamy się!5 latki mają to pokazane na stronie 85. Trochę ruchu na pewno nie zaszkodzi.Ale pamiętajmy o dorosłych, żeby za dużo Im nie przeszkadzać. Wiecie o tym przecież.
Dzieci, które mają w domu podręczniki proszę o wykonanie zadań:
5 - latki na stronach 84 - 85
6 - latki strony 82 - 83
Dzieci, które nie zabrały książek mogą narysowć, jak w domu tańczą i śpiewają do piosenek o zwycięstwie Jezusa.
Przesyłam Wam ilustracje Jezusa Zmartwychwstałego! Alleluja!
Przypominam, słowo ,,Alleluja ''oznacza okrzyk radości, jakbyśmy wołali ,, Hurra ''
Pozdrawiam serdecznie! Szczęść Boże!
M.Działowska nauczyciel religii