Religia
 

Dzisiaj chciałam przypomnieć, że w pierwszą niedzielę kwietnia, od najbliższej niedzieli za tydzień, przypada bardzo ważny dzień -Niedziela Palmowa.Dlaczego jest taki ważny?Ponieważ ma nam przypominać o wjeździe Jezusa do Jerozolimy.

Jerozolima to słynne wspaniałe miasto, mówiłam Wam o nim, kiedy poznaliście historię zagubienia 12 letniego Jezusa, który odnaleziony został przez Maryję i św. Józefa w ogromnej Świątyni w Jerozolimie.Jezus stał się dorosłym mężczyzną, przez około 3 lata wędrował z uczniami po kraju, nauczał o Bogu, mówił o tym jak ludzie mają żyć, dokonał bardzo wielu cudów,
pamiętacie? - uzdrawianie chorych, uciszenie burzy na jeziorze Galilejskim. Myślę, że pamiętacie.
I kiedy Jezus przyjechał do miasta ludzie postanowili, że wspaniale Go powitają.Jezus przyjechał do Jerozolimy na osiołku a bardzo wielu ludzi wyszło na ulice.Trzymali w rękach gałązki palm, machali nimi i wołali Hosanna na wysokości!Słowo Hosanna oznacza radość i uwielbienie, niektórzy rzucali na drogę swoje szaty.Ludzie w ten sposób, chcieli pokazać swoją wielką radość z powodu przyjazdu Jezusa.Właśnie od liści palm, wzięła swoją nazwę Niedziela Palmowa. 
Kochani pokolorujcie, albo narysujcie jak Jezus wjeżdżał do Jerozolimy i gałązkę palmy.
Pamiętajcie o codziennej modlitwie, nie musi być długa.
Pozdrawiam Was i Waszych rodziców bardzo serdecznie.
Trzymajcie się.
Z Panem Bogiem!