Grono przyjaciół Kubusia Puchatka stale się powiększa. W roli przedszkolaków zadebiutowały, w ostatnich dniach, dzieci 3-letnie! Jak każda grupa, również i ta zyskała uroczą nazwę- "Prosiaczki".
Chociaż rozstać się z rodzicami i opiekunami nie było łatwo, maluchy odważnie wkroczyły na przedszkolną salę. Zapoznały się z koleżankami i kolegami, a także z każdym dniem coraz śmielej uczestniczyły we wspólnych zabawach. W progu, z uśmiechem, witały je wszystkie panie i pracownicy przedszkola.
Podczas pierwszego tygodnia dzieci poznały już piosenki i tańce grupowe. Chętnie tworzyły prace plastyczne. Sprawdzały, ile paluszków mają ich rączki w trakcie zabaw matematycznych. A także nauczyły się przywitania w języku angielskim.
Nie obce były im również liczne zabawki. "Prosiaczki" ochoczo testowały różne rodzaje klocków, domki dla lalek i świnki Peppy, tor dla pociągów, gotowały także potrawy w kuchence.
 Maluchy rozsmakowały się również w przedszkolnych potrawach, stworzonych przez panie kuchareczki. Wszystkie dania znikały w mgnieniu oka! A gdy brzuszki były już pełne, a wrażenia nieco opadły, 3-latki odpoczywały wspólnie na leżaczkach...