Prosiaczki

 Zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

 

„Wakacje, wakacje” – zabawa ożywiająca. Swobodne maszerowanie . Na hasło: Wakacje! dziecko  skacze.

„Morze, góry” – zabawa bieżna. Swobodne poruszanie się  Na hasło N.: W góry! Dziecko naśladuje marsz po górach lub wspinaczkę – wysoko unosząc kolana i wyciągając ręce w górę. Na hasło: Nad morze! Naśladuje  ruchy pływania.

 „Skok przez rzeczkę” – zabawa skoczna. Np. ze skakanki układamy dwie równoległe linie w odległości 0,5m od siebie. Linie te mają imitować dwa brzegi rzeki. Dziecko ustawia się na jednym brzegu rzeki i przeskakuje przez rzekę, starając się nie nadepnąć na skakankę „Jedziemy na wakacje” – zabawa uspokajająca. Dziecko siedzi wygodnie i  opowiada, co ze sobą zabierze na wakacje.

 

„Kolory” – zabawa zręcznościowa. Dziecko stoi, a osoba dorosła rzuca piłkę do dziecka, wypowiadając nazwę koloru – zadaniem dziecka jest złapać piłkę na wszystkie kolory, oprócz żółtego. Jak nie złapie piłki, kiedy usłyszy nazwę koloru inną niż żółty, bądź złapie na żółty – oddaje fant i musi go wykupić, śpiewając piosenkę. Osoba dorosła zmienia nazwę niedozwolonego koloru.

 

„Bezpieczne wakacje” - karta pracy KP 36 – ocena sytuacji – zachowania pozytywne i negatywne

 

Zachęcamy do obejrzenia „Bajki w bezpieczne wakacje”

 

https://www.youtube.com/watch?v=CQkc4Dfe1aw&fbclid=IwAR0Ql4oiIbyDgyhBv1XGIMpQ-tTVrtZNyLTntpUac46Qg0RQTuwD2WX2ovE

 

„Pociąg krasnoludków” – śpiewanie piosenki

 

https://www.youtube.com/watch?v=M81ivDNUqh0

 

Bajkoterapia – czytanie dziecku bajki