Prosiaczki

 

 „Zabawy z Tupem” – zabawa ruchowa kształtująca spostrzegawczość słuchową z wykorzystaniem tekstu.

Dziecko na słowo Tup – podskakuje, zaś na słowo przedszkole obraca się dookoła własnej osi. Osoba dorosła czyta dziecku tekst:

W naszym przedszkolu jest bardzo wesoło. W naszych salach jest dużo zabawek i jest Tup. Razem z Tupem przez cały rok poznawaliśmy ciekawe rzeczy, wiele umiemy i już po wakacjach pójdziemy do starszej grupy. Przedszkole będzie na nas czekało, Tup też będzie tęsknił za nami, tak jak my za Tupem. Nasza Pani powiedziała, że w przyszłym roku Tup również zagości w naszej sali i będzie z nami poznawał nowe rzeczy. Przedszkole to fajne miejsce, nikt w nim nie płacze, wszyscy razem się bawią.

Dorosły może opowiedzieć dzieciom swój własny tekst.

 

 

„Pociąg krasnoludków” – osłuchanie z piosenką

 

https://www.youtube.com/watch?v=M81ivDNUqh0

 

 

„W górach” – praca z obrazkiem – opowiadanie o sposobach spędzania czasu wolnego

Dziecko opisuje wygląd gór, ich kształt, kolory oraz sposób spędzania czasu wolnego.

Dorosły pokazuje dziecku zdjęcia gór lub można obejrzeć filmik

https://www.youtube.com/watch?v=oGjfOzvojwg&t=13s&fbclid=IwAR1QwaOPCpzby2HF-L3AWHQOy1BAvVBGFPeofbyY0lbLbq8uUOTqHTiUkCw

 

„Pociągi jadą w góry” – zabawa ruchowa pobudzająco-hamująca

 

Dziecko bawi się w pociąg, do zabawy może zaprosić rodzeństwo albo nawet zabrać maskotkę. Podczas zabawy udaje odgłosy i ruchy pociągu. Gdy dorosły np. klaszcze wybijając  szybki rytm, rusza pociąg pospieszny, gdy średni – pociąg osobowy, a gdy wolny – pociąg towarowy.