Prosiaczki

1. „Rymowane wierszyki” – ćwiczenia słuchowe – wypowiadanie zrytmizowanego tekstu w połączeniu z ruchem.

Świnki tu, świnki tam ti, ti, ta; ti, ti, ta

Ja w chlewiku świnki mam. ti, ti, ti, ti, ti, ti, ta.

  • Klaskanie z równoczesnym recytowaniem tekstu.

  • Równoczesne maszerowanie i recytowanie tekstu.

  • Równoczesne klaskanie, maszerowanie po obwodzie koła z recytacją tekstu.

2.Zabawy z mierzeniem długości – proponuję przygotować sobie dwie tasiemki w rożnych kolorach i długościach. Zadaniem dziecka jest powiedzieć która jest dłuższa, a która krótsza. Teraz będzie potrzebna, tylko jedna ulubiona tasiemka ( można użyć sznurka, a nawet szalika). Zadaniem dziecka jest określić czy np. stół jest dłuższy czy krótszy niż tasiemka? Czy łyżeczka jest dłuższa czy krótsza niż tasiemka itp.

3. Ćwiczenia gimnastyczne – rzut do celu. Proponuję aby pobawić się w rzucanie do celu. Można zgnieść kartkę papieru w kulkę i niech dziecko spróbuje wrzucić ją do pudełka lub kosza. Zabawę można urozmaicić w podrzucanie i łapanie kulki papieru lub piłeczki.