,,Kubusie” wraz ze swoim grupowym przyjacielem misiem Kudłatkiem podjęły tematykę związana ze sportem oraz aktywnością sportową w ramach realizacji projektu ,,Mały Mis w świecie wielkiej literatury”.
Miś zaprosił dzieci do uczestnictwa w zabawach ruchowych. W związku z tym zorganizowaliśmy w naszej sali ,,Kącik małego sportowca” wyposażony w różne przybory przydatne podczas zabaw ruchowych. Wymyśliliśmy również hasło zachęcające do uprawiania sportu. Wspólnie wykonaliśmy ulotki, które dzieci zabrały do domu i wręczyły rodzicom. Dołączyliśmy również do ogólnopolskiej akcji Sprintem do maratonu.