Dnia 16 i 17 października odbył się wyjazd do Nadleśnictwa Gniezno aby świętować Dzień Pieczonego Ziemniaka. Dzieci brały udział w różnego rodzaju konkurencjach sportowych (z ziemniakiem w roli głównej) do których należały m.in.: slalom z ziemniakiem na łyżce, rzut „pyrą” do celu, taniec  ziemniaczany. Przedszkolacy rozwiązywali również zagadki a każda z grup przygotowała przepis na potrawę z ziemniaka. Pan leśniczy oprowadził nas po leśnych ścieżkach, opowiedział nam również jak należy zachowywać się w lesie, jak pomagać zwierzętom i jak każdy z nas może chronić przyrodę. Na zakończenie każdy skosztował „pyrę” w mundurku, gzik i kiełbaskę. Zabawa była udana a przedszkolacy zadowoleni.