W ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” 2.0 nasze przedszkole pozyskało środki finansowe na zakup nowości wydawniczych oraz spotkania autorskie i promocję czytelnictwa dla dzieci 3-6 letnich.

Realizując w/w program doposażyliśmy przedszkolną bibliotekę w nowe pozycje książkowe.
Zakupiliśmy również jako innowacyjne narzędzie pracy nauczyciela książki w planszach.

Wprowadzając przedszkolaków w świat czytelniczy zaprosiliśmy panią Martynę Kwiatkowską autorkę książki pt. „Kraina niesłabnących przyjaźni”. Nasz gość zaprezentował swoją książkę. Przedstawił bohaterów i miejsca ich przygód.

Dzieci wysłuchały opowiadania o wycieczce przyjaciół do Gniezna pt „Kraina pasjonujących podróży” .

Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań autorce i zostały obdarowane zakładkami do książek.