Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane przez dzieci 6-letnie z grupy "Tygryski". Zebraliśmy się wszyscy, aby móc uczestniczyć w tej ważnej uroczystości.
Mogliśmy przenieś się do czasów, kiedy przyszło na świat Maleńkie Dzieciątko Jezus i wspólnie kolędować. Odwiedził nas również Gwiazdor przynosząc piękne podarunki. Złożyliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem i zasiedliśmy do uroczystej Wigilii.

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Leszna, którzy zabrali nas do świata bajek. Tym razem wcielili się w postać Pięknej i Bestii. Dziękujemy za dostarczenie chwil pełnych radości i uśmiechu.

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
ze śpiewem kolęd przy żłóbku Dzieciny

samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2020 roku
życzą
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Przedszkola nr 3

W "mikołajkowy" poranek w naszym przedszkolu zrobiło się bardzo czerwono i wesoło. Wszyscy w skupieniu wyczekiwali na przyjście miłego starszego pana, z siwą brodą i w czerwonym płaszczu. Zanim jednak św. Mikołaj do nas zawitał mogliśmy uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym i quizie świątecznym. Pojawienie się św. Mikołaja wzbudziło zaciekawienie i radość. Pod choinką znaleźliśmy piękne zabawki, które wzbogaciły nasze kąciki tematyczne.

Grudzień to również czas koncertowania uczniów ze Szkoły Muzycznej. Tym razem mieliśmy okazję wysłuchać montażu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów z klasy II. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Na początku grudnia z grupą "Pszczółek", "Tygrysków" i "Kangurków" wybraliśmy się do Fabryki Ozdób Choinkowych "Kad Pol" mieszczącej się przy ul. Kostrzyńskiej w Gnieźnie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak "wydmuchuje" się szklane bombki. Następnie zobaczyliśmy jak się je srebrzy a następnie lakieruje żeby w ostatecznej fazie (kiedy już dokładnie wyschną) mogły zostać pięknie ozdobione w dekoratorni.Każdy z nas przywiózł swoją piękną bombkę z imieniem.

W ramach akcji "Eko- Strażnicy środowiska" w grupach starszaków odbyły się zajęcia jak skutecznie segregować odpady. W naszym przedszkolu został również stworzony specjalny kącik recyklingowy a na zakończenie projektu braliśmy udział w uroczystym jego podsumowaniu.

"Pszczółki" przeniosły się do Krainy Figur Geometrycznych, zapraszając do wspólnej zabawy swoich rodziców. Dzieci na specjalnych geoplanach tworzyły różne figury, kodowały na dywanie jak również budowały figury przy użyciu gumy.

W ramach akcji EKOlogicznej "Ile odzysku, tyle zysku" udało nam się oddać 30 kg makulatury, a otrzymane za to drzewka zostały zasadzone w naszym przedszkolnym ogrodzie. Mogliśmy również zobaczyć co dzieje się i na co zostaje przetworzony plastik w specjalnym Recyklingowozie.

Informujemy, że w dniu  16 listopada br. (sobota) w godzinach 10.00-13.00 odbędą się na gnieźnieńskim Rynku dwie akcje ekologiczne:

- „Otul i nakarm” zbieranie karmy, kocy, smyczy, zabawek dla piesków ze schroniska

- „Ile odzysku tyle zysku” zbieranie makulatury za drzewko

Przy przekazywaniu makulatury lub karmy będą wydawane zaświadczenia dla dzieci lub rodziców dzieci za udział w  konkursie EKOLIDER.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!