Aktualności

Prezydent czeka na pytania od… dzieci!

Jak wcześnie musi wstać Prezydent, aby zdążyć do biura? Czy trudno jest rządzić miastem? Co najbardziej Tomasz Budasz lubi w swojej pracy? Takie i inne, jeszcze bardziej szalone i zaskakujące pytania może teraz zadać Prezydentowi każdy gnieźnianin poniżej 18 roku życia. A to oczywiście z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!

Jak zadać pytanie? To proste! Wystarczy nagrać film (najłatwiej komórką) z pytaniem od dziecka i wysłać go poprzez formularz dostępny poniżej. 1 czerwca, o 17.00 na miejskim profilu FB/Królewskie Gniezno Prezydent postara się odpowiedzieć na jak najwięcej z nich. Pytania można przesyłać do północy 27 maja.

Link do formularza: https://tiny.pl/77st3

Zapraszamy na Prezydencki (Ty)Dzień Dziecka online

Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku wszystkie działania kulturalne Miasta Gniezna, Miejskiego Ośrodka Kultury i Starego Ratusza związane z Dniem Dziecka odbędą się w przestrzeni internetowej. Nie znaczy to jednak, że będzie nudno. Wręcz przeciwnie!

Dla najmłodszych przewidziano konkursy, warsztaty oraz zajęcia plastyczne i muzyczne. Specjalnymi wydarzeniami, na które szczególnie serdecznie zapraszamy, będą występ iluzjonisty na żywo oraz transmisja ze spotkania z Prezydentem, który odpowie na pytania nadesłane do niego przez dzieciaki.

Wypatrujcie transmisji na FB/Królewskie Gniezno, FB/MOKGniezno, FB/Stary Ratusz oraz na www.mok.gniezno.pl

KOMUNIKAT !!!

 

Szanowni Rodzice

 W uzgodnieniu z  Prezydentem Miasta Gniezna od dnia 20.05.2020 r. (środa) zostają otwarte przedszkola na terenie Miasta Gniezna.

 

W związku z aktualnymi wytycznymi GIS dotyczącymi m.in. liczebności grup oraz konieczności ograniczenia kontaktów pomiędzy dziećmi i pracownikami, nastąpi zmiana organizacji pracy przedszkoli w następujący sposób:

1)    Do przedszkoli w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

2)           Przedszkola będą pełnić funkcje opiekuńcze z elementami dydaktycznymi.

3)           Kontynuowane będzie nauczanie zdalne.  

4)     Zorganizowane  mogą zostać  nowe grupy dzieci w zbliżonym wieku oraz w zależności od czasu pobytu dziecka w przedszkolu.

5)   Do danej grupy wychowanków przypisana zostanie stała kadra opiekunów (nie zawsze będzie możliwe zapewnienie dotychczasowych wychowawców), nauczyciele pracować będą zgodnie z potrzebami placówki.Zarządzenie

Oświadczenie rodziców

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci 

Procedura higienicznych i bezpiecznych warunków pracy 

Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19 

Chcemy Wam przedstawić jeszcze  „Króla Segregacji”, w tej roli Natan z grupy „Prosiaczki” oraz Ekoludki -Rozalki z grupy „Kangurki” oraz Larysy z grupy „Pszczółki”.