Z dniem 27 kwietnia 2019
akcja strajkowa w Przedszkolu nr 3 zostaje zawieszona.

W czwartek 4 kwietnia dzieci z grup: Kangurki i Kubusie uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Muzeum Archidiecezjalne. Dzieci z pomocą pań wykonały styropianowe "pisanki" które ozdobiły włóczkami, sznurkiem, kwiatami oraz piórkami.

W środę 3 kwietnia Mikołaj i Szymon z grupy "Tygryski" brali udział w konkursie pt:"Bajki, baśnie i legendy'', którego organizatorem było Przedszkole nr 2. Chłopcy wykazali się znajomością wielu bajek i legend. Gratulujemy.

"Kangurki" założyły małą hodowlę zasadzając: cebulę, fasolę i rzeżuchę. Z niecierpliwością wypatrują pierwszych zielonych listków.

28 marca przedszkolacy z grupy Pszczółki uczestniczyli w konkursie wiedzy o Gnieźnie, którego  organizatorem było Przedszkole Nr 8 „Mali Polanie”. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania dzieci swoim miastem i regionem oraz znajomość symboli lokalnych Traktu Królewskiego a zwłaszcza stojących od niedawna królików, które nawiązują do historii naszego miasta.

We wtorek 26 marca w Przedszkolu nr 5 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: "Smog-nie jest fajny!" Nasze przedszkole reprezentowali: Marianka, Oliwia i Kuba z grupy Pszczółki oraz Lena (Tygryski) i Filip (Prosiaczki). Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Prezentowane prace można obejrzeć w Urzędzie Miejskim.

Pogodnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości
Rozumiemy, że strajk jest dla Państwa uciążliwy,
jednak dziękujemy za wsparcie
i prosimy o wyrozumiałość

Pracownicy Przedszkola nr 3

W dniu 20 marca 2019 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z grupy „Króliczki” przygotowały barwne przedstawienie, na które zaprosiły społeczność przedszkolną. Ponadto najmłodsi z wielkim zaangażowaniem pomagali w wykonaniukukieł - Marzanny.

Kiedy wszystko było już gotowe barwny korowód ruszył do ogródka przedszkolnego by spalić Marzanny. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.

W naszym przedszkolnym ogródku w piątek 22 marca "Tygryski" z pomocą pana woźnego zawiesili budkę lęgową dla ptaków. Teraz wyczekujemy czy wprowadzi się do niej jakiś skrzydlaty lokator...

W czwartek 21 marca starszacy z grup "Tygryski" i "Pszczółki" wybrali się do Dziekanowic aby uroczyście pożegnać Zimę i przywitać wyczekiwaną Wiosnę. Na miejscu dzieci własnoręcznie przygotowały słomiane kukły by potem w uroczystym pochodzie wrzucić je na stos i spalić- żegnając w ten sposób zimę i przywołać piękną Wiosnę. Oby została z nami na długo!