Dzieci z Przedszkola nr 3  wzięły udział w projekcie  organizowanym przez Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych. Przedszkolacy przynosili widokówki z różnych zakątków naszego kraju z których powstał piękny album. Nagrana płyta  DVD z przedstawieniem „Kocham Cię Polsko!” w wykonaniu dzieci 6-letnich oraz upominek w postaci witrażu zostały przesłane  do szkoły Polskiej im. Heleny Modrzejewskiej w YORBA LINDA w USA. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

W środę 5 grudnia wszystkie grupy zebrały się, aby oglądać przedstawienie przygotowane przez aktorów Studia Herbi o dzielnym Szewczyku Dratewce. Śmiech i radość  gościły na ustach zadowolonych przedszkolaków.

W czwartek 6 grudnia wszystkie grupy zebrały się aby zobaczyć przedstawienie mikołajkowe przygotowane przez Starszaków z popołudniowej grupy „Pszczółki II” . Po przedstawieniu odwiedził nas sam Święty Mikołaj obdarowując dzieci smakołykami.

W środę 5 grudnia Starszacy z grupy „Pszczółki” i „Tygryski” wybrali się do MOKu na przedstawienie podsumowujące projekt ekologiczny: Segregacja-dziecinnie proste. Przedszkolacy mieli okazję przypomnieć sobie jak prawidłowo segregować odpady oraz co sprawia, że nasza planeta staje się coraz bardziej zanieczyszczona i jak można temu zapobiec. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu i zainteresowaniem je oglądali.

We wtorek 4 grudnia „Pszczółki”, „Tygryski” i „Kangurki” wybrali się do „Medyka”  na koncert mikołajkowy przygotowany przez uczniów szkoły muzycznej. Dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwe instrumenty a także z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie  pt: „Baśń o Dwunastu Miesiącach”.