Informujemy, że w dniu  16 listopada br. (sobota) w godzinach 10.00-13.00 odbędą się na gnieźnieńskim Rynku dwie akcje ekologiczne:

- „Otul i nakarm” zbieranie karmy, kocy, smyczy, zabawek dla piesków ze schroniska

- „Ile odzysku tyle zysku” zbieranie makulatury za drzewko

Przy przekazywaniu makulatury lub karmy będą wydawane zaświadczenia dla dzieci lub rodziców dzieci za udział w  konkursie EKOLIDER.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję!

W piątek naszym przedszkolu   o godzinie 11.11 w odświętnych strojach, zachowując należną postawę uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. W ramach lokalnej akcji „Przywdziej muchę” również takie muchy zagościły na szyjach naszych małych patriotów.

W ramach obchodów święta Niepodległości „Pszczółki” uczestniczyły w montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez dzieci z Przedszkola nr 5. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, uroczyste odśpiewanie hymnu, uczestnictwo w Quizie wiedzy o Polsce   pozwoliło dzieciom jeszcze bardziej przeżywać to wydarzenie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Wszystkie grupy z naszego   przedszkola wybrały się z wizytą na cmentarz   i do miejsc pamięci aby zapalić znicze. Dzieci miały okazję dowiedzieć się ciekawostek o miejscach związanych z historią naszego miasta i o tych, którzy polegli w obronie naszej ojczyzny. Był to czas zadumy i refleksji.

„Tygryski” i „Pszczółki’ wybrali się z niecodzienną wizytą do schroniska dla zwierząt. W ramach akcji „Karma dla zwierzaka” udało się przywieźć   sporą ilość jedzenia dla zwierzaków oraz koce i ręczniki. Dzieci miały okazję zobaczyć co się dzieję z porzuconymi i niechcianymi zwierzętami. Miło było zobaczyć małe jeże, które niebawem zostaną wypuszczone   na wolność-do swojego naturalnego środowiska. Dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Dzieci z grupy „Pszczółki” i „Tygryski” miały okazje wziąć udział w pokazowej lekcji języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „EmpikSchool” . Dzieci poćwiczyły znajomość słówek .Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara.

„Listy roznoszę i paczki przynoszę; torbę bardzo ciężką na ramieniu noszę.”
Starszacy zgłębiali tajniki wysyłania listów i kartek pocztowych jak również uczyli się jak nadać paczkę. Dowiedzieli się na czym polega praca listonosza i pocztowców.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję zbierania kasztanów. Szacujemy, że udało nam się zebrać ok 700 kg. O oficjalnym wyniku poinformujemy kiedy otrzymamy potwierdzone dane.

„Pszczółki” i „Kangurki” uroczyście świętowali urodziny Kubusia Puchatka.
Z tej okazji wybrali się do biblioteki dla dzieci aby wziąć udział w zabawach i konkursach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie   i dobrą zabawę.

„Zdrowo się odżywiamy
warzywa i owoce bardzo kochamy”