O nas

Pierwsza siedziba Przedszkola nr 3 mieściła się na ulicy św. Wojciecha. Od czerwca 1980 roku przedszkole zostało przeniesione do centrum miasta na ulicę Dąbrówki 13.
Przedszkole liczy 7 oddziałów: 6 dopołudniowych i 1 popołudniowy tzw. „zerówka”.
Każdy z tych oddziałów ma swoją nazwę:

Oddział I „Prosiaczki”
Oddział II „Kubusie”
Oddział III „Króliczki"
Oddział IV "Kangurki”
Oddział V "Tygryski”
Oddział VI " Pszczółki”
Oddział VII – „Pszczółki II” grupa popołudniowa

Przedszkole posiada sześć sal. Całkowita powierzchnia placówki to 500 m2. Sale dzieci są przestronne, estetyczne, funkcjonalne, przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne oraz sprzęt do zabaw i gier. Na zapleczu budynku znajduje się ogród z urządzonym placem zabaw dla dzieci. Ogród usytuowany jest z dala od ulicy, który jest ogrodzony i otoczony zielenią, zapewnia on dzieciom przyjazny oraz bezpieczny wypoczynek na świeżym powietrzu.